پایان فرصت یک ماهه دولت برای ارایه لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی / بررسی طرح پس از جمع بندی بودجه ۹۷

عضو کمیسیون عمران مجلس، از بررسی طرح اصلاح قانون نظام مهندسی پس از بررسی بودجه ۹۷ در مجلس خبر داد.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر راه و شهرسازی مبنی بر اینکه نظام مهندسی و کنترل ساختمان مانند نظام فنی- اجرایی کشور با آشفتگی‌ها و معضلاتی جدی روبه‌روست، گفت: انتقاد صرف معنا ندارد زیرا دولت باید تاکنون لایحه خود در خصوص اصلاح قانون نظام مهندسی را به مجلس ارایه می کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت مکلف به تدوین قانون و آیین نامه نظامات اجرایی ساخت و ساز و ارایه آن به مجلس شده است، افزود: این موضوع از مجلس نهم مدنظر بوده و از آن زمان تاکنون طرح قانون نظام مهندسی نیز از سوی نمایندگان آماده شده که در مجلس نهم رای نیاورد.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه در مجلس دهم با توجه به حساسیت نمایندگان و با توجه به نقطه ضعف هایی که در نظامات اجرایی ساخت و ساز وجود داشت طرح اصلاح قانون نظام مهندسی در دست بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: نمایندگان همان طرح مجلس نهم را کامل تر کرده و به مجلس ارایه دادند که این بار کلیات آن تصویب و به کمیسیون عمران ارجاع شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به بررسی طرح مذکور در کمیسیون عمران مجلس، گفت: در حین بررسی این طرح وزیر راه و شهرسازی مدعی ارایه لایحه ای در این رابطه با هدف اصلاح قانون نظام مهندسی به مجلس شد و از نمایندگان خواست تا منتظر آن باشند.

برگزاری بیش از 17 نشست تخصصی برای بررسی طرح اصلاح قانون نظام مهندسی

موسوی بیوکی با انتقاد از بدقولی دولت در ارایه لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی به مجلس، افزود: کمیسیون عمران مجلس تاکنون بیش از 17 جلسه تخصصی برای این طرح برگزار کرده و با توجه به وعده دولت بررسی ادامه طرح را موکول به لایحه دولت کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه فرصت یک ماهه به دولت برای ارایه لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی به پایان رسیده اما لایحه ای به مجلس ارسال نشده به طور حتم بررسی طرح در مجلس قوت می گیرد.

وزیر راه به جای نقد وضعیت سازمان نظام مهندسی بهبود اوضاع را در لایحه پیشنهادی بگنجاند

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: ما انتظار داشتیم وزیر راه و شهرسازی به جای نقد از وضعیت فعلی نظام مهندسی و حتی امضافروشی در این حوزه به گنجاندن پیشنهادات خود در لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی اقدام کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی در خصوص وضعیت فعلی قانون نظام مهندسی عقب است، گفت: امیدواریم لایحه اصلاح قانون نظام مهندسی به مجلس رسیده باشد اما در غیر این صورت هر اظهارنظری در خصوص آشفتگی نظام مهندسی اضافه است و به طور حتم پس از بررسی بودجه 97 طرح مجلس در خصوص اصلاح قانون نظام مهندسی در دستور کار کمیسیون عمران مجلس قرار خواهد گرفت.