استان کردستان به کارگاه راهسازی تبدیل شده است

سنندج - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: استان کردستان در یکی دو سال اخیر به کارگاه راهسازی تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار معر، بهرام نصراللهی زاده ظهر امروز در بیستمین جشنواره شهید رجایی که در استانداری کردستان برگزار شد، گفت: سالانه دستگاه های اجرایی در این جشنواره تجلیل می شدند اما وقفه ای ایجاد و بعد از مدتی سازمان مدیریت احیا و ارزیابی سالانه دستگاه های اجرایی از دو سال گذشته از سر گرفته شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان اظهار کرد: در جشنواره شهید رجایی ادارات بر اساس شاخص های تعیین شده برای دستگاه ارزیابی و آنها مستندات خود را ارائه خواهند داد.

وی افزود: سازمان مدیریت و برنامه ریزی این شاخص ها را بررسی و مقایسه می کند تا دستگاه های برتر را معرفی کند.

نصراللهی زاده گفت: در سال ۹۵ دستگاه ها به پنج گروه هم سنخ تقسیم شدند و در استان ۴۴ دستگاه در پنج گروه شرکت‌ کردند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان عنوان کرد: در گروه علمی فرهنگی و آموزشی شش دستگاه، در گروه عمومی اجتماعی و قضایی ۱۱ دستگاه، در گروه شرکت ها، بانک ها و بیمه ها پنج دستگاه و در گروه تولیدی و زیر بنایی ۱۴ دستگاه، در گروه حمایتی، سلامت و بهداشت ۸ دستگاه در سطح استان شرکت کردند.

وی گفت: در یک دستگاه تنها مدیر نیست که نماد آن دستگاه است بلکه از آبدارچی تا نفر اول  با خدماتی که ارائه می دهند جایگاه خود را مشخص خواهند کرد.

نصراللهی زاده گفت: در سال ۹۴ مطرح شد که از دستگاه های برتر که در روند توسعه استان تلاش می کنند تجلیل شود که امسال این کار متفاوت انجام شد و سازمان هایی که در راستای اقتصاد مقاومتی فعال بودند مورد تقدیر قرار گرفتند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان با بیان اینکه خدمات زیادی در حوزه راه در استان انجام شده است، عنوان کرد: برای ۷۰۰ میلیارد تومان مناقصه راه در شرایط بی پولی کشور برگزار شده است و امروز کردستان به یک کارگاه راهسازی تبدیل شده است.

وی گفت: استان کردستان با واگذاری سه پروژه به بخش خصوصی جزو استان های شاخص کشور در این بخش است.

وی با اشاره به تسهیل خدمت رسانی به مردم از سوی ادارات دولتی، گفت: مشکلات زیادی در دستگاه های اجرایی وجود داشته که دستگاه های نظارتی بسیار کمک حال بوده و ما را یاری کرده اند.