هاشمی: تکمیل پروژه های عمرانی تهران به 22 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

تهران - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: تکمیل و بهره برداری از پروژه های عمران شهری پایتخت به 22 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی رفسنجانی روز دوشنبه در حاشیه آئین بهره برداری از پل های غیرهمسطح بزرگراه شهید خرازی با 45 متری باقری(غرب تهران) در جمع خبرنگاران افزود: اگر پروژه جدیدی تعریف و یا به تعداد آنها اضافه شود، این اعتبار تغییر می کند.
وی اظهار کرد: در صورت تاخیر در اجرا و بهره برداری از پروژه های عمران شهری، این رقم به 30 هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
رییس شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: امیدواریم با افزایش درآمد شهرداری تهران از محل درآمدهای پایدار، شاهد اجرا و بهره برداری به موقع از پروژه های عمران شهری پایتخت باشیم.

* تهران به سمت توسعه قلمرو عمومی حرکت خواهد کرد
معاون فنی و عمران شهردار تهران نیز در این آیین با اشاره به تغییر رویکرد مدیریت جدید شهری در حوزه فنی و عمرانی، گفت: تهران به سمت توسعه قلمرو عمومی حرکت می کند.
پیروز حناچی افزود: این تغییر رویکرد در راستای توجه به شهروندان به عنوان حلقه سوم و ایجاد فضای شهری برای آنان انجام می شود.
وی تصریح کرد: علاوه بر اصول مهندسی در پروژه های عمرانی به ایجاد خلاقیت و جاذبه در پروژه ها نیز توجه می شود.
به گزارش ایرنا، پروژه احداث پل های تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید خرازی با محور 45 متری شهید باقری در غرب پایتخت روز دوشنبه طی مراسمی با حضور شهردار و رییس شورای اسلامی شهر تهران به بهره برداری رسید.
برای اجرا و بهره برداری از این پروژه عمران شهری اعتباری در حدود 40 میلیارد تومان هزینه شده است.