هشتاد و پنج پروژه لرستان برای اجرا به بخش خصوصی واگذار می‌شوند

خرم آباد - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان از واگذاری ۸۵ پروژه این استان به بخش خصوصی برای اجرا و تکمیل خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی هادی چگنی صبح شنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی لرستان در سخنانی اظهار داشت: بر اساس برنامه های اقتصاد مقاومتی استان باید ۸۵ پروژه تا پایان سال به بخش خصوصی واگذار شود.

وی افزود: این پروژه ها جز برنامه های مشارکت عمومی و خصوص لحاظ شده اند و باید تا پایان سال تعیین تکلیف شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان ادامه داد: در این راستا نیز در استان اقداماتی انجام شده و دانشگاه لرستان، میراث فرهنگی، آب وفاضلاب شهری، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، فنی و حرفه ای و ... پروژه هایی را پیگیری و اجرا کرده اند.

هادی چگنی گفت: در این راستا ۲۷ جلسه کارگروه واگذاری برگزار شده و برخی از این واگذاری ها نیز باید به استناد ماده ۲۷ واگذاری ها، اجرایی شود.

وی اضافه کرد: در این راستا برخی از دستگاه ها خوب پای کار هستند و برخی دیگر هم باید بیشتر کار کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان ادامه داد: ممکن است برخی ادارات نیز کارهایی انجام داده باشند و هنوز به نتیجه نرسیده باشند اما باید گزارش عملکردشان را در این زمینه ارائه کنند.

هادی چگنی عنوان کرد: دولت در این واگذاری ها به دنبال کسب درآمد نیست چرا که تا امروز حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام روی دست دولت مانده و باید آنها را تعیین تکلیف کند.

وی گفت:  در استان لرستان نیز حدود ۷ هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام وجود دارد که سالانه حدود ۴۰۰ یا ۵۰۰ میلیون تومان به آنها اختصاص می یابد پس اگر در این خصوص اقدام نشود و واگذاری ها انجام نشود حدود ۱۴ یا ۱۵ سال طول می کشد که هرکدام از آنها به بهره برداری برسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان افزود: باید مشخص شود که وضعیت واگذاری این پروژه ها و توانمندی سرمایه گذار و ... چگونه بوده و به طور مرتب گزارش عکملکرد این بخش را مدیران به استان اعلام کنند.