دولت به اندازه درآمد خود هزینه کند/ بدهی کارخانه های سیمان و پیمانکاران پرداخت شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با تاکید بر اینکه دولت باید به اندازه درآمد خود هزینه کند، گفت:فروش کارخانجات دولتی باید براساس سیاست های اصل ۴۴ عملیاتی شود.

محمدرضا منصوری درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت،با اشاره به بدهی دولت به کارخانه های سیمان گفت: دولت وعده داده که بدهی پیمانکاران را در بهمن ماه پرداخت کند و اگر واحدهای تولیدی نتوانند بدهی های خود را دریافت کنند،از سوی دیگر باید سود بانکی گزافی به بانک ها پرداخت کنند،بنابراین دولت باید دخل و خرج خود را تنظیم کند، تا بتواند بدهی های خود را پرداخت کند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس با تاکید براینکه دولت باید به اندازه درآمد خود هزینه کند، افزود:فروش کارخانجات دولتی باید براساس سیاست های اصل 44 عملیاتی شود و اگر این اتفاق بیفتد،قطعا دولت می تواند بهتر فعالیت کرده و از بدهی ها رها شود، البته خصوصی سازی باید با عدالت و اصولی انجام شود که در حق کارگران اجحاف نشود.

خصوصی سازی به صورت واقعی انجام شود/دولت باید بسیاری از طرح های نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار می کرد

منصوری با بیان اینکه دولت باید بسیاری از طرح ها و پروژه های نیمه تمام را به بخش خصوصی واگذار می کرد، ادامه داد:مردم باید سرمایه های خود را از بانک ها خارج کرده و با همکاری با دولت بسیاری از پروژه ها افتتاح و اتمام می یافت.

وی با اشاره به اینکه رکود اقتصادی کشور که تأثیر بسیار جدی روی صنعت ساختمان داشته و ساخت و ساز را به شدت کاهش داده باعث شده تقاضا برای سیمان به عنوان یکی از مهم‌ترین مواد اولیه ساخت و ساز به شدت کاهش پیدا کند، یادآور شد:نبود بودجه‌های دولتی و کاهش بودجه‌های عمرانی کشور تأثیر مستقیمی روی کاهش مصرف سیمان در کشور داشته زیرا پروژه‌های عمرانی  سیمان می‌خورند و اگر پروژه ای نباشد پس مصرف سیمان در کشور کاهش می یابد.

نگاه درست و علمی به طرح های نیمه تمام در کشورمی تواند به خروج از رکود کمک کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از عواملی که می تواند به خروج از رکود کمک جدی کند، نگاه درست و علمی به طرح های نیمه تمام در کشور است، تصریح کرد:این طرح های نیمه تمام به طور جدی نیز توسط بخش خصوصی قابل اجراست؛اما به شرط آنکه دیدگاه دولتی مزایده تغییر کرده و خصوصی سازی به صورت واقعی انجام شود.