اظهارات عجیب سخنگوی سپاه "سردار شریف" در خصوص جامعه پیمانکاری کشور

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

کد خبر: ۳۰۶۰۵۰

تاریخ انتشار: ۱۷ : ۰۹ - ۰۱ آذر ۱۳۹۵

سردار شریف :

انتصاب مواضع و رفتار سپاه به یک دولت خاص مغرضانه است/ تا اواسط دولت احمدی‌نژاد پروژه‌های پول‌ساز دست نهضت آزادی بود

انتصاب مواضع و رفتار سپاه به یک دولت خاص مغرضانه است/ تا اواسط دولت احمدی‌نژاد پروژه‌های پول‌ساز دست نهضت آزادی بود

 

سپاه مانع از مهاجرت بخش عمده‌ای از نیروهای متخصص کشور شده است

او خاطرنشان کرد:  اگر ما به عنوان مجموعه رسانه‌ای سپاه و کل رسانه‌های کشور این توان و انگیزه و اعتقاد را داشتیم که کارهای سازندگی سپاه را بعد از دفاع مقدس رسانه‌ای کنیم، شاید خیلی از مباحث مطرح نمی شد. صادقانه می‌گویم؛ خدماتی که سپاه در حوزه سازندگی و محرومیت زدایی انجام داده است، کمتر از  خدمتی نیست که در دفاع مقدس صورت گرفته اما به جهت همین شائبه ها و ایجاد شک و تردید، این مسائل مطرح می‌شود که سپاه بدون مناقصه فعالیت اقتصادی انجام می‌دهد.

سخنگوی سپاه در واکنش به برخی انتقادها مبنی بر اینکه سپاه به رقیب بخش خصوصی تبدیل شده است، گفت: سپاه مدعی است که بخش عمده‌ای از پیمانکاران و نیروهای متخصص کشور را آموزش داده و از مهاجرت آنها جلوگیری کرده است و آنها را در پروژه های مهم به کار گرفته است. ادعای  سپاه این است که وزرای دولت اصلاحات، دولت احمدی‌نژاد و دولت روحانی اقدامات آن را تایید کرده اند. وقتی دولت ها را نگاه کنیم، به جز بخشی که مربوط به حضور سپاه در حوزه سازندگی بوده، اگر یک جمله اعتراضی پیدا کردید که بگویند سپاه یک پروژه را با هزینه و مدت زمان بیشتر و کیفیت کمتر کار کرده است، حق با شماست.

او با بیان اینکه یک مشت آدم قالتاق در حوزه پیمانکاری کشور فعالیت می کنند، گفت: تا اواسط دولت احمدی نژاد بخش عمده ای از پروژه های اقتصادی و پول ساز کشور در حوزه خودروسازی در اختیار نهضت آزادی بوده است. مستندات این هم موجود است. الان شرکت‌های مادر تغییر وضعیت دادند. رقیب ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد تعاون سپاه که بخش عمده‌ای از مخابرات را خریدند و این همه هم علیه سپاه جوسازی کردند، متعلق به کدام جریان سیاسی بود؟

-  پیمانکاران خرد برای همکاری با قرارگاه سازندگی سپاه التماس می‌کنند

سردار شریف با بیان اینکه باید اذعان کنیم مسائل اقتصادی پاشنه آشیل مردم است و مردم به آن حساس هستند، گفت: الان اگر به مردم بگوییم، سپاه بمب اتم می سازد،  مردم می‌گویند خدا پدرشان را بیامرزد. این به امنیت آنها ربط دارد. اما اگر به آنها بگویید سد گتوند را سپاه ساخته است، در اینجا تصورشان این است که این کار زحمتی ندارد و پول میلیاردی به این ها می‌دهند.

سخنگوی سپاه تاکید کرد: ۹۰ درصد پیمانکاران خرد آرزو و التماس می‌کنند که بیایند با قرارگاه سازندگی سپاه کار کنند. دلیل اول این است که می دانند مجموعه سپاه خوش حساب است، دلیل دوم هم این است که می‌گویند این ها اعتبار دارند. الان بیشترین بدهکاری دولت در حوزه سازندگی، به قرارگاه سازندگی سپاه است. مگر دولت می‌تواند به بخش خصوصی اینقدر بدهکار باشد؟ در اینصورت آنها هر روز اعتصاب می کنند، اما اینجا از این خبرها نیست.