​مقاله زیر نتایج یک کار تحقیقاتی است که اثر گرانی دلار را در ابعاد مختلف اقتصاد بررسی می‌کند.

غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست فعالان اقتصادی با رئیس‌جمهور پیشنهادات 3گانه‌ای برای مدیریت بازار ارز ارائه داد و از تشکیل شورای هماهنگی سه‌قوه برای حل مشکلات اقتصادی تقدیر کرد. 

شورای عالی هماهنگی اقتصادی در جلسه خود به ریاست رئیس جمهور، موانع واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش خصوصی و اختصاص مشوق‌های لازم در این زمینه را بررسی و دراین باره تصمیم‌گیری کرد.

حسین سلاح ورزی، رئیس سازمان ملی کارآفرینی می‌گوید: از امسال مراسم اعطای نشان ملی کارآفرینی در تقویم فعالیت‌های این سازمان قرار گرفته و برای توسعه شایستگی کارآفرینی و ارتقاء سطح رقابت‌پذیری بین افراد، در سطح ملی و استانی به کارآفرینان برگزیده نشان ملی کارآفرینی اعطا می‌شود.

استفاده حداکثری از ظرفیت نظام فنی و اجرایی کشور، در روزهای اخیر در جریان تصویب کلیات اصلاح قانون نظام مهندسی مورد تاکید قرار گرفته است.

محمد حسین فدایی دبیر کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران در نامه ای خطاب به مهرداد قریب مدیر کل درآمد سازمان تامین اجتماعی، خواهان تمدید مدت زمان بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب تا پایان سال 97 و اعمال تجدید نظر در نگاه سخت گیرانه برخی کارشناسان بیمه در خصوص پیمانکاران شد.

پیمانکاران محترم توجه داشته باشند، در این مرحله ( تا تاریخ 10/4/1397) صرفا ثبت درخواست کتبی پیمانکار (حقیقی و حقوقی) در شعبه تامین اجتماعی (مربوطه) کافی است و در فرصت زمانی لازم بعد، می توانند مدارک و مستندات لازم را آماده و به شعبه مربوطه ارائه نمایند.